Підсумки та переможці ІІI Всеукраїнського конкурса на кращі зразки шкільної форми «Шкільна країна – Україна»

5 лютого 2015 року в рамках зимового сезону Міжнародного фестивалю моди Kyiv Fashion 2015 пройшов ІІI Всеукраїнський конкурс на кращі зразки шкільної форми «Шкільна країна – Україна», організований ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» та Українською асоціацією підприємств легкої промисловості «Укрлегпром».

Проект ставив за мету відобразити сучасні погляди дизайнерів на шкільну форму та показати зразки справді красивого, якісного та зручного одягу для школярів різних вікових категорій. Конкурс проводився за наступними номінаціями: «Український школяр» та «Свято», демонструючи повсякденні та святкові варіанти одягу для школярів. У конкурсному дефіле було представлено 19 колекцій від українських торгових марок і дизайнерів: ТМ «Мілана», модний дім Irina Zaitseva, ТОВ Kidmi, ТМ GOLDA kids, TM "Ma Cherie" by Olga Balashova, ТМ «Модні дітки», ТМ Meris, ТОВ «Велс», ТМ «Фея», ТМ Suzie , ТМ Babuka, ТМ «Зіронька», швейна фабрика «Лілея», КНУТД та інші. Особливістю цьогорічного конкурсу стала наявність поряд із традиційним експертним журі його дитячого аналогу. Таким чином колекції були оцінені також безпосередньо цільовою аудиторією споживачів шкільного одягу. Одним із акцентів колекцій стала інтерпретація традиційних українських мотивів в поєднанні з класичним стилем одягу для школи. Для тих, хто не встиг побачити конкурсні колекції безпосередньо в день конкурсу, більшість з них були представлені протягом всіх днів роботи виставки до 7 лютого включно, на окремій тематичній експозиції, де відвідувачі також можуть поспілкуватися з їх авторами.

Переможцями конкурсу у номінації  «Український школяр» стали колекція Fashion school uniform TM "Ma Cherie" by Olga Balashova, вибір дитячого журі колекція TRANDY JEANS тм  Golda kids. У номінації «Свято» рішення професійного та дитячого журі співпало,  переможцем стала колекція «Весна 2015» ТМ  Модные детки.

TM "Ma Cherie" by Olga Balashova
коллекция  Fashion school uniform
ТМ  Golda kids
коллекция TRANDY JEANS

ТМ Модные детки
Коллекция  «Весна 2015»
ТМ Golda Kids
"Щоденно але не буденно"

Важливим доповненням конкурсу став Круглий стіл за участю виробників та представників центральних органів влади з питань функціонування вітчизняних виробництв легкої промисловості в поточних економічних реаліях країни. Серед учасників були виробники та дизайнери продукції шкільного асортименту, Департаменту освіти і науки КМДА, Української асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром», представники фестивалю Kyiv Fashion,  Інституту гігієни Національної академії медичної науки України, Наукового центру превентивної токсикології харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І.Медведя, Міністерства охорони здоров’я України. В колі експертів були обговорені питання фінансування виробництв, переорієнтації ринку та перспективи співпраці з країнами Європейського союзу, державної підтримки національнпівпраці між виробниками та споживачами дитячого одягу, до розмови були запрошені представники батьківських комітетів, районних батьківських рад м. Києва та директори столичних учбових закладів. В ході конструктивної розмови та жвавого обговорення проблемних аспектів учасники змогли краще оцінити реалії галузі та виробити план подальших дій. Круглий стіл став важливою подією та значним кроком до гармонізації ситуації на ринку одягу для дітей.